Ginger shot

Začít podzimní ráno panákem tohohle zahřívacího drinku je skvělý způsob, jak se nastartovat na celý den a ještě posílit tělo antioxidanty, vitamíny a protizánětlivými látkami. Osobně si dávám ginger shoty preventivně v zimních měsících každý den (když nezapomenu) a také jako rychlou záchranu, když cítím, že na mě něco leze, protože jejich síla dokáže spolehlivě zahnat kdejakou nemoc. A když už nějaké to nachlazení propukne, tak ginger shot většinou hodně urychlí jeho průběh. A ještě mám jeden tip…když si ho připravíte během dne, tak je skvělý dobíječ energie.


KURKUMA
Obsahuje protizánětlivý kurkumin, který má velké antioxidační schopnosti a podle některých studií také zahání deprese, které mohou přijít vlivem podzimního počasí. Poskytuje tělu antioxidanty a také zvyšuje vlastní antioxidační aktivitu těla. To může pomoci posílit imunitní systém a také pomáhá při boji s infekcemi. Může mít také antibakteriální vlastnosti, proti řadě různých bakterií.

ZÁZVOR
Je nabitý antioxidanty a má silné protizánětlivé účinky, které mohou pomoci podpořit imunitní systém a udržet tělo silné. Zázvor má antibakteriální účinky a antivirové účinky, dlouho se používá v lidové medicíně k potlačení nevolnosti. Zázvor prohřívá, dokáže také uklidnit mysl a snižovat bolesti.

ČERNÝ PEPŘ
Obsahuje piperin, který sám osobě nemá nijak zázračné účinky, ale ve spojení s kurkumou zlepšuje průchodnost kurkuminu do těla.

CITRÓN
Je bohatý na vitamin C, což je antioxidant – a antioxidanty hrají hlavní roli v udržení celkového dobrého zdravotního stavu. Vitamin C umí skoro zázračně regenerovat tkáně a buňky a zvyšovat odolnost organismu.

MED
Je bohatý na minerály a posiluje imunitní systém. Svým složením dokáže ničit bakterie a celkově posilovat obranyschopnost organismu. Proto je také právem považován za přírodní antibiotikum.

Ingredience:

 • asi 5cm kousek zázvoru
 • 1 chemicky neošetřený citrón
 • 1/2 lžičky kurkumy
 • špetka černého čerstvě mletého pepře
 • 1/2 lžíce medu

Postup:

 1. Zázvor oloupeme a nakrájíme na kousky.
 2.  Z citrónu vymačkáme šťávu a dáme ji společně s ostatními ingrediencemi do mixéru/smoothie makeru.
 3. Vše důkladně rozmixujeme a ihned podáváme. Popřípadě uchováváme v lednici. Pokud bude ginger shot moc silný, tak ho můžeme naředit vodou nebo třeba čerstvým pomerančovým freshem.

TIP: Pokud by vám vadily nerozmixované kousky zázvoru, tak ginger shot přeceďte přes plátýnko a nebo místo mixování odšťavněte v odšťavňovači jen samotný zázvor a potom ho dochuťte zbylými ingrediencemi.

TIP2:  Může se stát, že na vás bude ginger shot moc ostrý a nebo máte třeba slabší žaludek. V tom případě si ho můžete naředit vodou nebo třeba čerstvým pomerančovým freshem. Je dobré ho nejdřív vyzkoušet v menším množství, protože každé tělo je jiné a může jinak reagovat.

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

 • Borůvkovo-levandulová zmrzkaBorůvkovo-levandulová zmrzka "Je ti teplo děvče?" taky by vás potěšilo, kdyby vám na krk dýchnul dědeček Mrazíček? Jestli jo, tak se tomu ani moc nedivim, protože v tomhle hicu by se to celkem hodilo. Horko miluju, […]
 • Detoxikační kale salátDetoxikační kale salát Po Vánocích se nejednomu z nás hodí trochu restartovat a detoxikovat organismus. Jde to i poměrně jednoduše, třeba pomocí výborného salátu z kadeřávku, který je sám o sobě detoxikační […]
 • Zimní salát s golden krůtouZimní salát s golden krůtou Zima není období salátů, ale tento s golden kurkumovou krůtou je pro zimu, jako dělaný. Kurkuma je totiž přírodní antibiotikum s protibakteriálním a protivirovým účinkem. Celkově posiluje […]