Face roller – Císařská péče o pleť ze 17. století

Jestli se po těžkém dni rádi opečováváte a milujete pocit jedinečnosti, tak jste tu správně. Velký beauty hit jménem face roller je vlastně takový návrat do minulosti. Protože ho k masírování pleti používaly už v 17. století čínské císařovny. Dneska ho má už skoro každá beauty blogerka v šuplíku a je to mnohem víc než jenom aktuální trend. A co na něm vidím? Já jsem si ho pořídila nejenom pro skvělé účinky, které předává pleti, ale hlavně pro kouzlo celého masírovacího rituálu. Když si totiž uděláte chvilku pro sebe a doslova si s ním pohladíte obličej, tak vám dodá pocit jedinečnosti a krásy.

Proč je face roller takový hit?

Znáte ta rána, kdy se probudíte po těžké noci nebo při pohledu do zrcadla zjistíte, že máte obličej celý nateklý a unavený? A jako na potvoru se vám to nehodí, protože dneska máte vypadat co nejlíp? Myslím, že se něco podobného stalo nejedné z nás a právě tahle malá masážní věcička může hodně rychle celé takové ráno zachránit.

Tradiční nástroj krásy

Prastaré ajurvédské techniky a také techniky vycházející z tradiční čínské péče o pleť a celkové zdraví se čím dál tím víc dostávají do našich životů. Velkou popularitu si získaly právě masážní válečky z polodrahokamů neboli face rollery. Jsou už celá staletí používány v tradiční čínské medicíně, aby pomohly zbavit tělo špatného čchi (životní energie) v kombinaci s akupresurními body a jemnou masáží.

Co všechno face roller dokáže

Jak už jsem psala, tak dokáže skvěle zatočit s otoky, například okolo očí, které trápí velké množství lidí a jejich vznik může způsobit třeba velké horko, špatná strava nebo přetížený lymfatický systém. Díky válečku si můžeme mírnou lymfatickou drenáž provádět pravidelně doma a zabránit tak otokům obličeje, očí nebo dokonce bolestem hlavy. Relaxační technika válečkování zlepšuje elasticitu pleti a zpevňuje ji. Pravidelným používáním také zmírňuje vzhled tzv. druhé brady a černých kruhů pod očima. Skvěle si také dokáže poradit s pletí, která trpí začervenáním a jinými problémy.

MOJE TIPY:

 • Váleček si dejte před použitím na pár minut do lednice nebo mrazáku, aby byl vychlazený. Otoky očí splasknou rychlostí blesku. Díky studenému minerálu bude masáž obličeje ještě intenzivnější. Kámen je studený sám o sobě, ale vychlazený z lednice pomáhá docílit ještě lepšího vizuálního účinku, účinněji rozproudí lymfu a detoxikuje pleť. Použití studeného válečku také zajistí prozáření pleti.
 • Face roller, teplý i studený, skvěle zapracovává jakékoliv krémy, séra nebo pleťové oleje, které běžně používáme. Díky masáži jednoduše vtáhne všechny látky mnohem víc do hloubky pleti a díky tomu mají krémy mnohem větší účinky.
 • Pokud vás trápí problematická pleť, tak zkuste dát váleček před každým použitím do mrazáku, aby vám pomohl zmírnit otok. Váleček bude při pravidelné péči odplavovat toxiny uložené v pleti a pomůže zmírnit vzhled problematické pleti.

JAK NA TO?

Používání je velmi jednoduché a nedá se na něm vlastně nic moc pokazit. Jen je potřeba používat vždy čistý váleček na vyčištěnou pleť. Díky tomu do pórů nepronikne make-up a špína.

Válečkem přejíždíme vždy nejméně třikrát na stejném místě a postupně promasírujeme celý obličej. Obecně je lepší provádět pohyby jedním směrem a to směrem ven a na horu. Jedinou výjimkou je oblast krku, kde je lepší jet válečkem směrem dolů, abychom podpořili lymfatickou masáž. Větším válečkem na větších plochách, jako jsou tváře a čelo. Menším válečkem v okolí očí nosu a pusy. Je jenom na vás, kterou variantu používání si vyberete. Buď jen studenou masáž vyčištěné pleti pro rozzáření nebo teplé zapracovávání krémů do pleti, pro hloubkovou péči a relaxaci. Je spousta variant, jak face roller použít a jak nakombinovat péči přímo pro váš typ pleti a tak, aby byla masáž příjemná.

VÍCE O POUŽÍVÁNÍ V ČLÁNKU TADY

Relaxační rituál

Samotné minerály, ze kterých jsou válečky vyrobeny mají tisíce let známé léčivé účinky. Díky tomu dodávají válečkům další vlastnosti navíc, díky kterým můžeme předcházet spoustě našich běžných problémů. Pokud věříte na tuto magickou sílu kamenů, tak je skvělé vybírat váleček právě podle druhu minerálu a ne jen podle barvy.

Vzácné minerály vyžadují specifickou péči, musíte je pravidelně čistit a nabíjet, jenom tak budou dostatečně účinné. Mají totiž schopnost vstřebávat okolní energii, včetně té negativní. Když je negativní energie v minerálu moc, vytvoří se v něm prasklinky, někdy dokonce pukne. Proto je důležité dávat speciální péči i masážním válečkům. Stačí když face roller po každém použití otřete hadříkem z mikrovlákna a jednou za čas provedete jeho větší očistu. Pokud si vyberete váleček, který je z jadeitu, tak ho není potřeba dobíjet na slunci, protože má tento minerál samočistící schopnosti.

Dopodrobna jsem sepsala očistnou péči o face rollery na eshop, kde si ji můžete přečíst.

VLASTNOSTI JEDNOTLIVÝCH MINERÁLŮ

Masážní válečky jsou k dostání v několika variantách. Pokud věříte na magickou sílu minerálů, tak je váleček dobré vybírat, buď podle pocitu nebo podle jednotlivých vlastností. Kterých mají minerály velké množství, ale pojďme se mrknout na některé, které souvisí s pletí.

Jadeit

Jadeit je v čínské kultuře považován za symbol krásy, dlouhověkosti a za nejušlechtilejší ze všech minerálů. Jadeitové válečky nechyběly v kosmetických potřebách každé bohaté a vysoce postavené dámy ve staré Číně. Tradičně se používaly k vyhlazování vrásek a ke stahování pórů, díky tomu, že jadeit zůstává chladný i po kontaktu s pokožkou.

Starodávný léčivý kámen Dálného východu je relaxační a meditační a skvěle uklidní před spánkem. Také dokáže zmírnit bolesti hlavy nebo migrény. Při používání jadeitového válečku pomáháme pleti s detoxikací a očistou pleti.

Růženín

Víra v jeho schopnosti se datuje už do dob faraonů. Egypťané věřili, že má růženín vlastnosti, které pomáhají udržet mladistvý vzhled. Údajně bohyně Isis schromáždila růženíny z řeky Nil a používala je jako masážní pomůcku na pleť, aby byla rozzářená a bez vrásek.

Tento kámen krásy a lásky má schopnost omlazovat pleť a je vhodný pro všechny typy pleti, také na pleť problematickou a pleť trpící akné nebo záněty. Obecně zvyšuje růženín pocity lásky, ale co je důležité i sebelásky. Růženín vyvolává něžnost, zklidňuje mysl a navrací harmonii.

Ametyst

Mimořádně mocný kámen králů, který dokáže pozitivně ovlivnit mnoho fyzických i psychických funkcí člověka. Zmírňuje bolest hlavy a uvolňuje napětí obličejových svalů. Ametyst léčí rány a odstraňuje otoky. Pomáhá při kožních chorobách a bojuje proti vráskám.

Tento kámen klidu a harmonie má schopnost detoxikovat pleť a je vhodný pro problémovou pleť trpící akné, ekzémy a celkovým podrážděním. Ametyst je kamenem pravé emocionální lásky, zahání stres a obavy.

 

Ať už zvolíme jakýkoliv z minerálů, tak samotná masáž má velmi uklidňující účinky. Face roller můžeme využít kromě pravidelné péče o pleť, taky v době nespavosti, bolestí hlavy nebo když nás trápí špatné období. Samotný rituál válečkování totiž uvolní nejenom naši pleť, ale také naši mysl.

12 VÝHOD POUŽÍVÁNÍ VÁLEČKŮ:

 1. zlepšuje elasticitu pleti a vyhlazuje ji
 2. eliminuje otoky očí
 3. zmírňuje kruhy pod očima
 4. rozproudí lymfu a detoxikuje pleť
 5. mírní bolesti hlavy
 6. umožní krémům proniknout do hloubky pleti
 7. zmírňuje začervenání pleti
 8. zlepšuje vzhled akné
 9. uvolňuje napjaté obličejové svaly
 10. vyhlazuje a pomáhá předcházet vzniku vrásek
 11. zmírňuje vzhled druhé brady
 12. masáž rozzáří pleť

KDE KOUPIT:

Na trhu jsou i velmi levné varianty těchto válečků, ale nenechte se zlákat cenou. Je potřeba si pečlivě vybírat, protože právě ty face rollery za nízkou cenu bývají vyrobené ze skla a jen dobarvené do barvy kamene. Takže jestli chcete mít svůj váleček z léčivého minerálu, tak raději zvažte, kde ho budete vybírat.

Poslední měsíce jsem se intenzivně věnovala hledání kvalitních face rollerů, protože jsem nebyla spokojená s kvalitou a provedením válečku, který jsem si pořídila od nejmenované značky. Naštěstí bylo mé pátrání a testování různých variant úspěšné a objevila jsem americkou značku s příběhem, která se zaměřuje na výrobu kvalitních face rollerů. Jestli se chcete dozvědět víc, tak se mrkněte na nový ESHOP, který jsem vytvořila. Najdete tam všechny informace a můj výběr válečků.

A jestli si s něčím nevíte rady, tak vám moc ráda poradím, stačí mi napsat do zprávy na INSTAGRAMU.

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

 • Face roller s mýtickým příběhemFace roller s mýtickým příběhem Příběh začal před více než půl rokem, kdy jsem začala hledat kvalitní face roller, protože jsem nebyla spokojená s kvalitou a provedením válečků, které jsem si pořídila od nejmenovaných […]
 • PODZIMNÍ LAHŮDKY PRO PLEŤ I DUŠI ♥PODZIMNÍ LAHŮDKY PRO PLEŤ I DUŠI ♥ Venku začal ten pravý podzim a doufám, že jste právě teď v teple domova a dáváte si nějaký dobrý horký čaj u zapálené svíčky nebo třeba voňavou koupel. A teď už pár slov k něčemu moc […]
 • Proč používat přírodní péči o pleť, když jíme zdravě?Proč používat přírodní péči o pleť, když jíme zdravě? Jsem ráda za celosvětový boom zdravého stravování, zdravých restaurací a prodejen, stále víc to proniká do života každého z nás a myslím, že je to super. Co už ale tak moc fajn není  je […]