Proč používat přírodní péči o pleť, když jíme zdravě?

Jsem ráda za celosvětový boom zdravého stravování, zdravých restaurací a prodejen, stále víc to proniká do života každého z nás a myslím, že je to super. Co už ale tak moc fajn není  je fakt, že i když se snažíme hlídat to, co nakupujeme, vaříme a hlavně jíme, tak přes všechnu naši snahu se do nás neustále dostává spousta chemikálií a jedů z okolí.

Ne každý si to uvědomuje, ale i všechno to, co nám stojí v koupelně a na nočním stolku je celkem chemická sbírka. Kůže je náš největší orgán, přes který jde všechna ta chemie z krémů, sprcháčů a šampónů rychlostí blesku do našeho těla. Naše kůže vstřebává přes 60 % látek, které na ní aplikujeme a krevním oběhem se chemie dostane do celého těla.

A pokud jíme zdravě, pak vůbec není zaručené, že opravdu zdraví jsme. Chemie v kosmetice je celkem zanedbávané téma! Dříve jsem přírodní kosmetice nevěnovala až takovou pozornost. Měla jsem pocit, že když se chemická kosmetika prodává, tak na ní určitě není nic špatného. Opak je pravdou… na chemikálie jsou předepsané limity, které se dodržují a všem je fajn. Ale nikde se nedočtete, že když se odlíčíte mlékem, umyjete obličej čistícím gelem, dáte masku a pak se namažete krémem. Tak těch sra… smícháte obrovské množství a vzniká celkem slušný chemický koktejl, který musí mít nějaké následky.

Ani já nejsem stoprocentní a nemám jenom všechno s green nálepkou, ale snažím se najít přírodní alternativy, toho co mám ráda, protože si myslím, že se dneska dá na trhu najít už celkem dost. Díky tomu, že se už delší dobu snažím provést důkladnou čistku v mé koupelně, jsem navštívila podzimní Green Beauty Market. Pokud Green Beauty neznáte, moc doporučuji, protože se tam prezentují zajímavé přírodní značky a zaručeně se tam dají objevit fajn věci. Já jsem například narazila na holandskou značku Self. Kterou se momentálně hýčkám a jsem s ní maximálně spokojená.

 

Na Selfu mě nadchla mimo jiné i filozofie celé značky. Má motivovat ženy, které často myslí na všechny ostatní a zapomínají na sebe (self-yourself). Její pleťová a tělová péče jim má připomenout právě to nejdůležitější a to starat se v první řade sama o sebe. Každý z produktů vybízí k malému rituálu, kdy si žena najde čas jen pro sebe a vědomě tyto okamžiky naplno prožije. I kdyby to mělo znamenat jen 5 minut denně.

Značka je nejen 100% přírodní a složená z těch nejpečlivějších surovin, dokonce je i ze 70% organická a raw. A přijde mi naprosto skvělé, že je vegan, s čímž je spojené i to, že není testovaná na zvířatech. Navíc jsou všechny produkty jsou vymyšleny tak, aby vyhovovaly i citlivé pokožce, což potvrzuji, protože mě jen tak něco nesedne.

Momentálně používám peeling se solí z Mrtvého moře, který je podle mého nejlepší peeling, který jsem kdy vyzkoušela. Upřímně jsem nevěděla, co očekávat a dokonce jsem měla při první aplikaci pocit, že to není nic moc, a že ze mě peelingová královna nikdy nebude, protože mě to nebaví. Ale po tom, co jsem zjistila, že prvotní štípání byla prostě jenom sůl v místě, kde jsem měla odřenou kůži, jsem mu dala šanci a dobře jsem udělala. Sůl totiž zbaví tělo odumřelých buněk a nechá proniknout vzácným olejům, které peeling obsahuje. A co je ta nejlepší věc na tomhle solném rituálu? Po peelingu už se ani nemusíte mazat krémem, protože je pokožka opravdu nádherně hydratovaná a jemná. Pro někoho, koho nebaví každodenní krémování po sprše je to ideál.

A jako zlatý hřeb článku je tělové máslo, které shodou okolností vyhrálo cenu Nejlepší produkt na tělo, na zmiňovaném Green Beauty Marketu. Za mě je to skvost, který ve spojení s peelingem poslal můj ekzém na ruce, který se mi udělal teď v zimě ze stresu, do kytek. Je založeno na vyživujících složkách jako je bambucké máslo, aloe vera, makadamiový olej nebo vzácný arganový olej. A musím říct, že jsem v zimě extra sušenka a mám neskutečně vysušenou pokožku a skoro nic mi jí nedokáže vyživit. Nevěřila jsem, že by mi něco pomohlo, protože jsem toho vyzkoušela už obrovské množství. Ale stal se zázrak a musím říct, že poctivě peelinguju a mažu už skoro měsíc, a jsem jak mimino a ještě k tomu nádherně voním.

Máslo doprovází stejná vůně, jako i celou sadu produktů od Selfu. Když jsem si poprvé máslo očuchávala, tak jsem cítila citrusy a něco…něco moc krásného, pro mě zatím neznámého, ale vůni jsem si na první dobrou zamilovala, takže jsem se začala pídit, co to vlastně je. Vůně je jemná a povzbuzující a vzniká spojením esenciálních olejů – mandarinky s gerániem.  Výsledek je vůně nádherné zahrady, která uklidňuje a je absolutně antistress.

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

  • PODZIMNÍ LAHŮDKY PRO PLEŤ I DUŠI ♥PODZIMNÍ LAHŮDKY PRO PLEŤ I DUŠI ♥ Venku začal ten pravý podzim a doufám, že jste právě teď v teple domova a dáváte si nějaký dobrý horký čaj u zapálené svíčky nebo třeba voňavou koupel. A teď už pár slov k něčemu moc […]
  • Maso nemaso!Maso nemaso! Před několika lety se stalo vegetariánství a veganství světovým trendem, který pohltil velké množství lidí. Začaly se objevovat specializované veganské restaurace a bistra, která nabízejí […]
  • Face roller – Císařská péče o pleť ze 17. stoletíFace roller – Císařská péče o pleť ze 17. století Jestli se po těžkém dni rádi opečováváte a milujete pocit jedinečnosti, tak jste tu správně. Velký beauty hit jménem face roller je vlastně takový návrat do minulosti. Protože ho k […]