Námořníkův elixír zdraví a krásy

Podle odborníků je kysané zelí a šťáva z něj jednou ze 14 nejzdravějších potravin. Pěstuje se už více než 4 tisíce let a ve starověkém Řecku mu dokonce stavěli oltáře. Už staří Řekové a Římané ho používali k léčení vředů a moru. Pravidelně ho měli ve svém jídelníčku a připravovali z něj léčivé prostředky. V 16. století ho ve velkém množství používali námořníci při dlouhých plavbách, jako prevenci proti nedostatku vitaminu C, které jim způsobovalo kurděje.

Proti vředům a problémům s trávením se používá dodnes. Díky jeho nejcennější složce kyselině mléčné odporuje střevní mikroflóru a má protirakovinotvorné účinky. Látky, které vznikají při kvašení zelí, mají silný protinádorový účinek. Zajímavé je, že má zelná šťáva podporuje dobrou náladu a zvyšuje odolnost vůči stresu. Díky obsahu vitaminu B9 a B12, které jsou potřebné pro správné fungování nervového systému, napomáhají v prevenci proti depresivním stavům.

Skvěle detoxikuje organizmus a má omlazující schopnosti. Vysoké množství vitaminu C v zelné šťávě zabraňuje vysoušení pokožky a zvyšuje její pružnost. Její pití má vliv na udržení mládí a vysoký obsah antioxidantů z ní dělá hotový elixír krásy.

Pro začátek je vhodné začít s pitím menšího množství šťávy, díky možným projímavým účinkům, pokud na šťávu nejsme zvyklí. Doporučuji maximálně 100 až 200 ml jednou denně, nejlépe večer před spaním nebo ráno nalačno. Večer je šťáva vhodná například při bolestech břicha. Potom, co si na šťávu zvykneme, tak můžeme dávky zvýšit a dopřát si ji i několikrát denně.

Pokud se nechceme se šťávou patlat doma, tak se prodávají šťávy už hotové. Doporučuji se poohlédnout po bio variantě, protože zelí použité na šťávu nebude chemicky ošetřeno a nebude tedy obsahovat škodlivé pesticidy. Pesticidy se totiž ve šťávě ze zelí přímo vylouhují a pijeme pak spíš jedy než šťávu pro zdraví. Zvláště při pití šťávy na rozdíl od samotného zelí jdou jedy okamžitě do těla a je dobré na to nezapomínat.

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

  • Olivový olej – tekuté zlatoOlivový olej – tekuté zlato Má nezaměnitelnou chuť, jeho léčivé účinky znal již Starý zákon a právem se mu říká tekutý zázrak pro dlouhověkost a zdraví. Je to můj oblíbený pomocník v kuchyni, o kterém jsem si […]
  • Cibulový quicheCibulový quiche V posledních dnech mě napadá otázka, jak přežít tyhle kruté mrazy s úsměvem na tváři. Ale čím jsem starší, tím více se chci vyhnout depresivním náladám a stížnostem na špatné počasí. Proto […]
  • Kvalita X kvantita aneb příběh nejednoho čecháčkaKvalita X kvantita aneb příběh nejednoho čecháčka Po návratu z jiných zemí se dost často zamýšlím nad kvalitou našeho stravování, vždycky jsem tak trochu smutná a vlastně i hodně naštvaná. Nedokážu totiž pochopit, jak je možné, že jsme na […]