Maso nemaso!

Před několika lety se stalo vegetariánství a veganství světovým trendem, který pohltil velké množství lidí. Začaly se objevovat specializované veganské restaurace a bistra, která nabízejí opravdu gurmánský zážitek, který dokazuje, že tato stravování může být víc než chutné. Tento trend se dostal i k nám a není snad jediné větší město, které nemá aspoň jednu restauraci, která se specializuje právě na tento typ stravování.

Já jsem ho dost dlouho přehlížela a nedovedla si představit svůj život bez masa a mléčných výrobků. Přispěla k tomu i doba, kdy bylo mým druhým domovem fitko a já jsem jedla víceméně jenom zeleninu, maso, a mléčné výrobky, kterým kraloval tvaroh. Kdo nezkusil tohle „fitness“ stravování, tak neuvěří, jak moc jsem se ochuzovala a úplně zbytečně jsem si ničila žaludek. Není to vůbec nic zdravého a rozhodně bych to zpětně nikomu nedoporučila.

Když jsem byla malá, tak jsem byla přirozeným veganem, protože jsme u nás doma maso skoro vůbec nejedli. Přispělo k tomu i to, že jsem měla veliké problémy s atopickým ekzémem, kterým jsem trpěla už od narození. Nebylo to nic příjemného a měla jsem velké množství potravinových omezení. Postupem času mi ze života zmizel ekzém, ale i omezení mého jídelníčku a já jsem se stala doslova milovníkem mléčných výrobků. Kdykoliv jsem zkoušela nějaký stravovací trend, tak obsahoval maso a přišlo mi to přirozené.

Zlom nastal loni v říjnu, kdy jsem se rozhodla vyřadit ze stravy všechno maso a mléčné výrobky. Nebylo to kvůli veganskému boomu, ale čistě ze zdravotního hlediska. Každou zimu mě totiž trápí rýma a ucpané dutiny a chtěla jsem se tomu za každou cenu vyhnout. Věděla jsem, že podle čínské medicíny maso a mléčné výrobky zahleňují náš organismus a rozhodla jsem se pro očistu. Díky velkému množství veganských výrobků to pro mě nebylo vůbec nic těžkého a ani jednou jsem neměla pocit, že by mi něco chybělo.

Kromě pár výjimek jsem dodržovala to, co jsem si předsevzala a opravdu jsem se vyhnula všem nemocem, které mě jinak přes zimu vždycky skolily. Celkově jsem se cítila skvěle a musím říct, že mi to jen prospělo. Ale jen do té doby, než jsem zhruba po 4 měsících začala dostávat chutě na maso a sýry. Po letech, co se zajímám o zdravé stravování jsem se naučila dávat tělu to, co si žádá, proto jsem se po těchto signálech rozhodla pro zařazení některých druhů masa a mléčných výrobků.

Po této zkušenosti jsem částečný vegan, což znamená, že mám dny, kdy dodržuji čistě veganskou stravu a dny, kdy cítím, že si chci dát kvalitní mléčné výrobky (v omezeném množství) nebo farmářské maso. Můj vztah k masu se postupně obrátil úplně jiným směrem než dřív. Zajímám se o to, odkud maso pochází a byl pro mě doslova šok, jak vypadá současný masový a mléčný průmysl. Mám ráda zvířata a zacházení s nimi je v tuto chvíli zoufale neetické, což je mi opravdu líto. Pokud maso jíte a zajímá vás to, tak si o tom zjistěte něco víc, protože čím víc lidí o tom bude vědět, tím rychleji se to může změnit.

Proto plně podporuji lokální farmáře a chovatele šťastných zvířat a ze své stravy jsem vyloučila maso a většinu mléčných výrobků z běžných řetězců. Věřím, že nebude dlouho trvat a ještě více lidí si uvědomí, jak je důležité dbát na to, co jíme a také odkud to, co jíme pochází.

 

 

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

  • Proč používat přírodní péči o pleť, když jíme zdravě?Proč používat přírodní péči o pleť, když jíme zdravě? Jsem ráda za celosvětový boom zdravého stravování, zdravých restaurací a prodejen, stále víc to proniká do života každého z nás a myslím, že je to super. Co už ale tak moc fajn není  je […]
  • Lískooříškové raw kuličkyLískooříškové raw kuličky Miluji různé druhy všemožných zdravých raw kuliček a tyčinek. Bohužel jsou v obchodech ve většině případů i dost předražené, některé nemají ani moc dobré složení a setkala jsem se i s […]
  • Hráškový falafel s česnekovým dipemHráškový falafel s česnekovým dipem Typická klasika orientálního street foodu, kterou budete chtít mít i u vás doma. Bylo by fajn, kdybyste si ho přitáhli v bistrovozíku přímo z Libanonu, ale mám tady jednodušší způsob, jak […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *