Olivový olej – tekuté zlato

Má nezaměnitelnou chuť, jeho léčivé účinky znal již Starý zákon a právem se mu říká tekutý zázrak pro dlouhověkost a zdraví. Je to můj oblíbený pomocník v kuchyni, o kterém jsem si přečetla moc zajímavé informace a to nejzajímavější jsem se rozhodla sepsat. Olivový olej je dobře stravitelný, neobsahuje žádný cholesterol, nezatěžuje organismus a podporuje látkovou výměnu.

 

olive-oil-968657_1280

 

Ve středomoří je olivový olej konzumován v největší míře a je dokázán velmi nízký počet kardiovaskulárních nemocí, při jeho konzumaci. Přidávají ho dokonce i miminkům do kaší. Rostlinný sliz, jenž je v olivovém oleji přítomen, má příznivý vliv na zažívací trakt. Vědeckými výzkumy bylo také zjištěno, že díky konzumaci olivového oleje si lidé snadněji udržují nižší hmotnost.

Oleje se obecně dělí na panenské, rafinované a na směsy obou. Panenské se lisují za studena, to jsou teploty do 50 stupňů. V dužině oliv je hodně aromatických látek, které jsou velmi prospěšné, proto se dává přednost lisování za studena. Tak se oleji zachovají vitamíny, antioxidanty a některé esenciální oleje.

A jak si správně vybrat?

  • Extra panenský lisovaný za studena je nejkvalitnějším produkem z prvního lisování a neprochází žádnou chemickou úpravou.
  • Panenská olivový olej se získává mechanickým vytláčením oliv a lisováním bez použití jiných technologií, nebo chemických přísad.
  • Rafinovaný olivový olej se lisuje za vysokých tlaků a za působení tepla, poté prochází chemickou úpravou.
  • Olivový olej je směsí panenského a rafinovaného oleje.
  • Matolinový olivový olej je z posledního lisování slupek a pecek, je to zbytkový olej té nejhorší kvality.

 

lemon-972940_1280

 

Doporučte článek svým přátelům

Čtete dále

  • Námořníkův elixír zdraví a krásyNámořníkův elixír zdraví a krásy Podle odborníků je kysané zelí a šťáva z něj jednou ze 14 nejzdravějších potravin. Pěstuje se už více než 4 tisíce let a ve starověkém Řecku mu dokonce stavěli oltáře. Už staří Řekové a […]
  • Maso nemaso!Maso nemaso! Před několika lety se stalo vegetariánství a veganství světovým trendem, který pohltil velké množství lidí. Začaly se objevovat specializované veganské restaurace a bistra, která nabízejí […]
  • Kvalita X kvantita aneb příběh nejednoho čecháčkaKvalita X kvantita aneb příběh nejednoho čecháčka Po návratu z jiných zemí se dost často zamýšlím nad kvalitou našeho stravování, vždycky jsem tak trochu smutná a vlastně i hodně naštvaná. Nedokážu totiž pochopit, jak je možné, že jsme na […]